Om sporten onder diabetes patiënten te bevorderen heeft Diabetesvereniging Nederland (DVN) het keurmerk 'Sportschool met Oog voor Diabetes' ontwikkeld. Het wordt gegeven aan sportscholen waar de sportcoaches precies weten hoe ze iemand met diabetes kunnen begeleiden en coachen.
Fit4lady heeft dit keurmerk en is er bijzonder trots op! Het keurmerk geeft een veilig gevoel en verlaagt de drempel.
Ervaringen van onze leden lezen?Voor zorgverleners als huisartsen en diëtisten is het ook fijn dat zij kunnen doorverwijzen naar een sportschool met Oog voor Diabetes. En wel een sportschool speciaal voor vrouwen.
Zo maakt Fit4lady de wereld van een diabetespatiënt een stuk prettiger, fitter en vitaler. Sportcoaches en franchise-ondernemers volgden een cursus over diabetes en volgen ook de bijscholingen.
“Een mooi moment,” zegt Margret Koster van Fit4lady Grootebroek. “Sporten is belangrijk voor iedereen, zeker voor mensen met diabetes. Met eigen ogen heb ik gezien dat patiënten zich door het sporten fitter voelen en zelfs minder tot geen medicijnen meer gebruiken.”
Behalve scholing en bijscholing houdt Fit4lady landelijk een jaarlijkse Suiker Challenge om vrouwen bewust te maken van de toevoegingen in zogenaamd gezonde, voorverpakte en voorbereide, producten. Op een speelse manier zorgt een bewuste voedingskeuze voor wat gewichtsverlies en meer energie!
Lokaal worden initiatieven ondersteund, zoals deze Nationale Diabetes Challenge met Fit4lady Hillegom en Healthy Hillegom in samenwerking met huisartsen in Hillegom.
Fit4lady zelf proberen?Door sporten hoef ik minder medicijnen te gebruiken! - Inge
Inge kreeg in 2012 de diagnose Diabetes 2. Na een proefles en aanpassing in haar eetpatroon kreeg ze haar suiker Hba1C omlaag. Het ging lekker, maar toen kreeg ze een paar grote tegenvallers: een beenbreuk en een herniaoperatie. Het lukt haar niet meer om gemotiveerd te blijven.
"Ik stond op het punt om op te zeggen. Mijn sportcoach voorkwam dat ik het bijltje erbij neergooide. Ze hielp me om de 'grote' drempel weg te nemen en weer te starten.
En toen ... goed nieuws over mijn suiker! Ik mocht mijn insuline medicatie gaan afbouwen. Het ging zo goed dat ik inmiddels met insuline spuiten ben gestopt. Volgend doel is de pillen halveren. Ook ben ik al flink afgevallen. Ik voel mij goed, niet meer futloos of moe. Ik train 2 x per week intensief en geniet van de goede begeleiding en m'n gezellige medesporters. Ik ben blij dat ik toch ben doorgegaan"
Inge sport bij Fit4lady
Ook bij Fit4lady sporten?Het keurmerk van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) laat zien dat Fit4lady voldoet aan alle eisen voor veilig sporten met diabetes.
Onze sportcoaches zijn geschoold in het herkennen van signalen van hypo’s en hyper’s en weten hoe ze trainingen kunnen aanpassen aan jouw situatie.
Je traint bij coaches die weten wat diabetes inhoudt.
Ze letten extra op je bloedsuikerwaarden, herstelmomenten en eventuele medicatie-effecten.
Bij vragen of klachten nemen we altijd de tijd om te overleggen en aan te passen wat nodig is.
Onze coaches krijgen scholing via de Diabetes Vereniging Nederland en volgen bijscholing over:
herkennen van hypo- en hyperglykemie;
verantwoord trainen bij diabetes type 1 en 2;
voeding en herstel in relatie tot bloedsuikers.
Dat verschilt per persoon en type diabetes.
Onze coaches adviseren om dit met je arts of diabetesverpleegkundige te bespreken, maar kunnen je wel helpen om trends te herkennen in hoe jouw lichaam reageert op inspanning.
Bij ons train je in een women-only omgeving waar persoonlijke aandacht voorop staat.
Je wordt begeleid door coaches die weten hoe ze rekening moeten houden met je gezondheid.
Geen drukte, geen competitie — alleen jij, je lichaam en jouw tempo.
Voor mensen met diabetes is bewegen niet alleen gezond, maar ook onderdeel van hun behandeling.
Met dit keurmerk garanderen we dat je bij Fit4lady kunt sporten onder deskundige begeleiding, in een omgeving waar kennis, aandacht en veiligheid centraal staan.
Ja, zeker.
Bij je intake bespreken we je gezondheid, medicatie en eventuele beperkingen.
Op basis daarvan maken we samen een veilig en haalbaar trainingsplan.
Onze 30-minuten circuittraining is laagdrempelig, gecontroleerd en makkelijk aan te passen aan jouw tempo.
Ja. Regelmatig bewegen verbetert de insulinegevoeligheid, verlaagt de bloedsuiker en helpt je energieker te voelen.
Bovendien heeft het een positief effect op hart- en vaatgezondheid, gewicht en stemming.
Ja. Of het nu gaat om het reguliere circuit, Mama in Shape of onze leefstijlprogramma’s — alle trainingen kunnen worden afgestemd op jouw belastbaarheid en energieniveau
Alle Fit4lady-clubs die voldoen aan de richtlijnen van de DVN voeren het keurmerk ‘Sportschool met oog voor Diabetes’ zichtbaar op de website en in de club.
Twijfel je? Vraag het gerust aan je coach.